Jdi na obsah Jdi na menu
 


Loutkový svět 2021

30. 1. 2022

Divadelní sezónu roku 2021 jsme zahájili, vzhledem k epidemiologické situaci v naší zemi, netradičně mimo prostory našeho loutkového divadla, a to zájezdovým představením do Červeného Kostelce, kde jsme v červenci zahráli v Domku Boženy Němcové pohádku Kašpárek se ani čerta nebojí.

Na úpické pouti jsme jako tradičně sehráli dopolední představení, tentokrát na dvoře Dřevěnky a byla to opět pohádka Kašpárek se ani čerta nebojí.

Poté náš soubor vyrazil do Hronova na Festival zážitků, kde jsme sehráli dvě představení – O líném Kubovi a Kašpárek se ani čerta nebojí.

Již po páté jsme v září uspořádali přehlídku Loutková zahrada. Naše pozvání přijal Ruda Hancvencl s pohádkou Hvězdné dálky a Jan Bílek s pohádkou Zlatovláska. Náš soubor odehrál pohádku Kašpárek se ani čerta nebojí. Loutkové odpoledne doplnily výtvarné dílny pro děti, které měly u dětí velký úspěch. Závěr přehlídky zpestřila hudební skupina Hanky Funky z Trutnova.

Na podzim jsme uspořádali tradiční přehlídku Rolnička 2021, která byla i přes některá opatření diváky kvitována a návštěvnost překonala naše očekávání. Představení sehrál loutkový soubor Maminy Jaroměř (Rumplcák a princeznička) a Čmukaři Turnov (Čert to vzal). Plánovaná návštěva loutkového souboru Kordula z Liberce byla z důvodu nemoci zrušena. Namísto tohoto představení náš soubor odehrál pohádku O pejskovi a kočičce. Součástí této přehlídky bylo i naše představení Broučci.

V listopadu jsme opět zavítali na přehlídku O cenu Matěje Kopeckého do Libčan. Zde jsme uvedli pohádku Punťovy Vánoce. Tuto pohádku jsme plánovali uvést ještě v našem divadélku, bohužel naši činnost opět pozastavila protiepidemická opatření.

Z důvodu plánovaných oslav 70. výročí nepřetržité činnosti loutkového divadla v Úpici jsme začali připravovat speciální představení k tomuto výročí – klasickou loutkovou hru Faust. První zkoušky proběhly již v prosinci a doufáme, že tuto hru uvedeme už v příštím roce.

Přednášková činnost v loňském roce byla výrazně omezena a uskutečnila se pouze přednáška pro Český svaz zahrádkářů.

Naši klubovnu a zázemí využívá ke svým setkáním jak Český zahrádkářský svaz, tak Český červený kříž a Svaz diabetiků.

I v letošním roce jsme pokračovali v modernizaci vybavení loutkového divadla a vlastní peněžní prostředky či prostředky získané v rámci grantu jsme investovali např. do zvukové a obrazové techniky.

Pevně věříme, že naše činnost bude v příštím roce pokračovat. Doufáme, že budeme moci sehrát více představení a uspořádat více jiných akcí jak pro děti, tak i pro širokou

 
 

 Poslední fotografie


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2023 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 48015
Měsíc: 1147
Den: 55